Подання заявок

до X 2024

Open Data


Щорічна програма з підтримки лідерів думок, які популяризують використання відкритих даних у бізнесі, державному управлінні, науковій та громадській діяльностях

Для кого програма?

Open Data Ambassadors створена для експертів різних сфер, які готові долучитися до адвокації відкритих даних задля розвитку країни та суспільства.

Шукаємо чотирьох амбасадорів, які отримають грант понад 150 000 грн на втілення проєкту з популяризації відкритих даних!

Запрошуємо до участі

Ідеальні кандидати — українці, які вже продемонстрували
свій лідерський потенціал та здатність драйвити позитивні зміни в суспільстві, а зараз готові розширювати горизонти своєї експертизи та впливу.

Технологічних data-спеціалістів,
які готові ділитись своєю експертизою та стати обличчям data-driven інновацій

Експертів, які використовують ‍
open data
та зможуть донести
їхню цінність та важливість
до широкого загалу

Активних громадських діячів,
які популяризуватимуть відкриті дані задля вирішення суспільних викликів

Лідерів бізнесів, інституцій та організацій, які готові розширити горизонти свого лідерства та впливу

Що робитимуть амбасадори?

Чотири відібрані учасники програми просуватимуть використання open data в громадському, технологічному, державному секторах задля вирішення соціальних викликів та протидії корупції.

Реалізація Open Data-based проєктів

Створення і розробка нових проєктів
з використанням наборів відкритих даних або ж долучення до наявних,
як наставник чи член команди

Просвітницькі / освітні заходи

Проведення лекцій, вебінарів та інших освітніх заходів пов’язаних з темою відкритих даних

Ініціативи для залучення громадськості

Онлайн чи офлайн ініціативи,
спрямовані на адвокацію відкритих даних серед громад та спільнот

Розроблення інформаційних продуктів

Розробка комунікаційних чи адвокаційних кампаній, досліджень чи аналітики та їхнього поширення

Будь-який формат проєкту

Проєкт, який популяризуватиме використання відкритих даних у бізнесі, державному управлінні, науковій та громадській діяльностях

Що ви отримаєте?

Персоналізована освітня програма: доступ до тренінгів, вебінарів та майстер-класів для розвитку ваших навичок спілкування, лідерства, маркетингу та інших важливих компетенцій, необхідних для успішної діяльності амбасадора

Грантове фінансування: підтримка сумою понад 150 000 грн на реалізацію проєкту з популяризації відкритих даних та його популяризацію

Нетворкінг: участь у публічних заходах, інтерв'ю та інших платформах для налагодження нових професійних зв'язків, обміну досвідом і підвищення вашої видимості в експертному середовищі

Розвиток особистого бренду: можливість сформувати унікальне професійне позиціювання, яке відображатиме ваші сильні сторони, цінності та експертизу у сфері відкритих даних

Вплив на спільноту: причетність до створення нових технологічних рішень, спрямованих на всебічний розвиток країни — відбудову, вирішення соціальних та економічних викликів, протидію корупції

Таймлайн програми

до 1 липня 2024

Прийом заявок і номінацій на участь в програмі

1 липня —
23 липня 2024

Оцінка та відбір кандидатів журі

24 липня 2024

Публічне представлення Open Data Ambassadors 2024

29 липня — 1 вересня 2024

Навчання амбасадорів та розробка планів реалізації їхніх проєктів

1 вересня 2024 — 1 лютого 2025

Реалізація проєктів амбасадорів

Open Data Day 2025

Представлення результатів проєкту

Як відбуватиметься відбір?

Збір заявок

Збір номінацій

Попередній відбір

Оцінювання Журі

Інтерв’ювання кандидатів

Відібрані амбасадори

Критерії оцінки кандидатів
  • Рівень професійної кваліфікації та експертизи
  • Лідерство та креативний підхід
  • Інтерес до сфери відкритих даних та її розуміння
  • Взаємодія зі спільнотою та активність у соціальних мережах
  • Напрямки ідей для впровадження програми амбасадорів та бюджет
Детальніше

* Важливим фактором оцінки ідеї застосування гранту буде популяризація відкритих даних. Більше у Постанові Кабінету Міністрів України № 835 від 21 жовтня 2015 року

FAQs

Що таке програма Амбасадорів Відкритих Даних?

Програма Амбасадорів Відкритих Даних створена для популяризації використання відкритих даних у сферах бізнесу, державного управління, науки та громадської діяльності. Амбасадори є лідерами думок, які закликають суспільство до використання відкритих даних задля розвитку та інновацій.

Скільки буде відібрано амбасадорів?

Для першого року Програми Амбасадорів Відкритих Даних ми відберемо чотирьох учасників. В майбутньому кількість амбасадорів на рік може змінитись.

Які переваги я отримаю, ставши амбасадором?

Амбасадори отримають грант на реалізацію особистих проєктів, можливості для професійного розвитку та нетворкінгу через освітню програму та доступ до різноманітних подій.

Як я можу подати заявку на участь у програмі?

Для подання заявки, відвідайте офіційний вебсайт програми та заповніть анкету. Ви також можете бути номіновані іншою особою, яка вважає, що ви відповідаєте критеріям програми.

Чи можу я номінувати когось іншого на програму?

Так, якщо ви знаєте когось, хто відповідає критеріям і має потенціал стати амбасадором, ви можете номінувати цю особу через наш вебсайт, заповнивши відповідну форму номінації.

Які зобов'язання має амбасадор?

Амбасадори зобов'язані активно сприяти розвитку та використанню відкритих даних у своїх сферах, організовувати заходи та ініціативи, які підтримують цілі програми, та ділитися своїм досвідом та знаннями зі спільнотою.

Які критерії оцінювання проєктів Амбасадора?

Критерії оцінювання заявок Амбасадорів включають професійну кваліфікацію та експертизу, креативне лідерство, інтерес та мотивацію до розвитку відкритих даних, взаємодію зі спільнотою та активність у соціальних мережах, а також змістовність заявки та реалістичність бюджетного плану. Детальний опис критеріїв ви можете знайти в офіційних правилах.

Якщо в мене є ідея, але немає проєкту чи можу я брати участь?

Так, ви можете брати участь у програмі, навіть якщо у вас є тільки ідея, але немає готового проєкту. Програма надає менторську підтримку, тренінги та ресурси для розвитку ідей у повноцінні проєкти. Під "проєктом" ми маємо на увазі детально описану ініціативу з чіткими цілями, завданнями, планом реалізації та попереднім бюджетом. Під час подання заявки вам потрібно буде описати вашу ідею та її потенційний вплив. Програма надає менторську підтримку, тренінги та ресурси, щоб допомогти вам розвинути вашу ідею в повноцінний проєкт.